Przejdź do treści

Preis der Erftquelle – RCN 7

  Tydzień po zakończeniu sezonu wyścigowego w Polsce Rafał Gieras wystartował 7 rundzie Rundstrecken Challenge Nürburgring. Był to drugi start zawodnika SPEC-CAR RACING za kierownicą Megane RS w parze z Danielem Sowadą.

  Październikowe poranki w górach Eifel bywają mroźne, ale tego dnia pogoda była rewelacyjna. Atmosferę dodatkowo podgrzewały przygotowania do rywalizacji w kolejnej rundzie niemieckiej serii wyścigowej RCN. Tuż przed południem powietrze przeszył ryk odpalanych silników. Na starcie rywalizacji w klasie VT2 ustawiło się 19 samochodów, a wśród nich biało-niebieskie Renault Megane RS z numerem 606 należący do popularnego Sonica.

  Wyścig odbył się na połączonej pętli GP i Nordschleife, czyli w konfiguracji znanej z serii VLN. Za względu na dużą liczbę debiutantów wyścig zapowiadał się bardzo emocjonująco, a zawodnicy musieli wręcz studzić oczekiwania kibiców. Celem numer jeden była oczywiście meta, zdobycie doświadczenia i zebranie kolejnych punktów przez polskich kierowców.

  Na pierwszy stint wyjechał Rafał Gieras, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Nie popełniał błędów, umiejętnie wykorzystywał potknięcia rywali i progresował czasy z okrążenia na okrążenie. Po 7 okrążeniach pojawił się w alei serwisowej na 11 pozycji. Błyskawiczna zmiana kierowców, tankowanie i na torze pojawił się Daniel Sowada, który do przejechania miał sześć decydujących okrążeń. Na dwie rundy przed końcem wyścigu nad Północną Pętlą pojawiły się ciemne chmury, a już po chwili spadły pierwsze krople deszczu. Pomimo założonych opon typu slick Sonic utrzymał pozycję w klasie i z bezpieczną przewagą dojechał do mety wyścigu na P11.

  Drugi z rzędu wyścig ukończony w okolicach pierwszej dziesiątki to bardzo duży sukces polskiego zespołu w tak mocnej klasie. Pozwala to na ubieganie się o Permit C i jest pierwszym krokiem do uzyskania licencji na starty w 24h Nürburgring oraz prestiżowej niemieckiej serii endurance Nürburgring Langstrecken-Serie. 

  Seria RCN przygotowała jeszcze jeden wyścig w tym sezonie. 8 runda odbędzie się w formule wyścigu 3-godzinnego, który zakończy sezon w Zielonym Piekle. Niestety w tym momencie nie jesteśmy w stanie potwierdzić naszego !udziału. Trzy wydarzenia organizowane w dwóch krajach w ciągu miesiąca to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Aktualnie pracujemy nad zebraniem budżetu, ale jeśli chcesz, aby Twoja marka pojawiła się na naszym samochodzie podczas wielkiego finału RCN 2023, to zapraszamy do kontaktu.

  Na koniec serdecznie za dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym partnerom za wsparcie podczas 7 rundy RCN, a są wśród nich:

  • Serwis Motoryzacyjny SPEC-CAR,
  • Keeevin Sports and Racing,
  • KajtoPHOTO.com oraz
  • Nring.pl.

  Ogromne podziękowania należą się także naszym kibicom, którzy licznie zjawili się w paddocku oraz śledzili naszą rywalizację online. Jesteście niesamowici

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *