Przejdź do treści

Aktualności

P10 w debiucie na Nurburgring!

  Rafał Gieras i Daniel Sowada ukończyli 6 rundę długodystansowej serii Rundstrecken Challenge Nürburgring na 10 pozycji w klasie VT2. Pomimo początkowo niesprzyjających prognoz pogody, sobotni poranek przywitał zawodników pięknym słońcem. W niższych partiach gór Eifel opadała jeszcze mgła, ale start popołudniowego wyścigu wydawał się niezagrożony. Z czasem krążące na niebie ciemne chmury zaczęły spędzać sen z powiek kierowców i inżynierów… Czytaj dalej »P10 w debiucie na Nurburgring!

  Gorący weekend na Torze Poznań

   Minęły niemal dwa tygodnie od zakończenia 6 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Emocje zdążyły już opaść i z chłodną głową możemy podsumować ostatni weekend wyścigowy w wykonaniu Rafała Gierasa i zespołu SPEC-CAR RACING. Przygotowania do rywalizacji rozpoczęliśmy już w czwartek podczas treningów Automobilklubu Wielkopolskiego. Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz pogoda dopisała i Rafał zdołał przejechać cztery pełne sesje treningowe, a w… Czytaj dalej »Gorący weekend na Torze Poznań

   Podium w debiucie

    Zespół SPEC-CAR RACING, zgodnie z zapowiedziami, wziął udział w rozpoczęciu sezonu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023 odbywających się w ubiegły weekend na Torze Poznań. Długo wyczekiwany debiut duetu Gieras-Lempart w Mistrzostwach Polski Endurance przyniósł sukces w postaci podium w pierwszym wyścigu oraz punktów w klasyfikacji generalnej sezonu. Duet debiutujący w tym roku w MPE podszedł do rywalizacji bez większych oczekiwań… Czytaj dalej »Podium w debiucie

    Pierwsze kilometry sezonu 2023

     Zespół SPEC-CAR RACING wziął udział w ostatnim treningu Automobilklubu Wielkopolskiego przed rozpoczynającym się sezonem Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwsze kilometry przejechane w 2023 roku okazały się absolutnie niezbędne, aby wyeliminować niedociągnięcia konstrukcji oraz zapoznać się z charakterystyką hiszpańskiej bestii na poznańskim asfalcie.

     SPEC-CAR RACING z nowym patronem medialnym!

      Intensywne rozmowy pod koniec 2022 roku sprowadziły do zespołu nowych partnerów. Jednym z nich jest blog Nring.pl, który objął całe przedsięwzięcie patronatem medialnym i na bieżąco będzie informował o wydarzeniach związanych ze SPEC-CAR RACING w sezonie 2023. Niemalże wszyscy członkowie zespołu są bardzo mocno związani z najtrudniejszym torem wyścigowym świata, jakim bez wątpienia jest Nürburgring i naturalnym kierunkiem rozwoju działalności… Czytaj dalej »SPEC-CAR RACING z nowym patronem medialnym!

      SPEC-CAR RACING odsłania karty

       Damian Lempart oraz debiutant w wyścigach płaskich – Rafał Gieras będą tworzyć duet kierowców zespołu SPEC-CAR RACING w sezonie 2023. Obaj nie ukrywają ambicji do walki o najwyższe cele. Połączenie doświadczenia ze świeżością powinno zaowocować świetnymi wynikami.