Przejdź do treści

Ostatni wyścig sezonu 2023

  Pomyślne zakończenie sezonu w Zielonym Piekle

  Daniel Sowada oraz Rafał Gieras wzięli udział w 3 z rzędu i zarazem ostatniej rundzie Rundstrecken Challenge Nürburgring 2023. Zamykający sezon wyścig miał formułę prawdziwego 3godzinnego wyścigu Endurance na zasadach znanych z najwyższej serii na Nürburgring – NLS. 

  Sobotni poranek przywitał wszystkich zgromadzonych na paddocku czarnymi chmurami, które nieustannie gromadziły się w okolicy toru. Prognozy pogody nie dawały większych nadziei na poprawę sytuacji, dlatego kierowcy samochodu z numerem 606 podobnie jak reszta stawki wyjechali na treningi na oponach deszczowych. Kwalifikacje do wyścigu wystartowały o godzinie 10:50, a kilkadziesiąt minut później opady deszczu przybrały na sile. Gołym okiem można było zobaczyć, że mokra nawierzchnia sprawia wielkie problemy wszystkim kierowcom i jak pokazał wyścig, nie wszyscy sobie z tym poradzili.

  Pierwszy stint Daniela pomimo obaw o przyczepność przeszedł bez większych problemów. Z czasem na torze pojawiło się trochę brudu, który utrudniał zawodnikom utrzymanie optymalnej linii. Po zmianie za kierownicą zasiadł Rafał Gieras, który przez godzinę utrzymał pozycję i umiejętnie unikał zbyt dużego ryzyka, a kolejne samochody rywali odpadały z wyścigu po błędach kierowców. Na trzeci stint ponownie wyjechał Sonic, który z bezpieczną przewagą dowiózł wynik do mety. 

  Dla załogi Sowada-Gieras był to pierwszy wyścig na Nordschleife w deszczowych warunkach. Nürburgring jest miejscem piekielnie niebezpiecznym, a mokra nawierzchnia sprawia, że każdy nawet najmniejszy błąd może być katastrofalny w skutkach. Dlatego dotarcie do mety po trzech godzinach rywalizacji można uznać za sukces, a 15 miejsce, zważywszy na brak doświadczenia z oponami deszczowymi, to satysfakcjonująca pozycja dla kierowców samochodu z numerem 606. 

  Jak zawsze na koniec dziękujemy naszym kibicom i przyjaciołom, którzy tłumnie zjawili się w paddocku oraz przy torze. Dziękujemy naszym współpracownikom, a także partnerom, bez których ten start by nie był możliwy:

  • Serwis Motoryzacyjny SPEC-CAR Rafał Gieras
  • KAJTOPHOTO.COM
  • Nring.pl
  • Motoweld – Carbon Parts
  • Rajdoweakcesoria.pl
  • 5 Fal – serwis sprzętu nurkowego

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *