Przejdź do treści

P10 w debiucie na Nurburgring!

  Rafał Gieras i Daniel Sowada ukończyli 6 rundę długodystansowej serii Rundstrecken Challenge Nürburgring na 10 pozycji w klasie VT2. Pomimo początkowo niesprzyjających prognoz pogody, sobotni poranek przywitał zawodników pięknym słońcem. W niższych partiach gór Eifel opadała jeszcze mgła, ale start popołudniowego wyścigu wydawał się niezagrożony.

  Z czasem krążące na niebie ciemne chmury zaczęły spędzać sen z powiek kierowców i inżynierów w paddocku. Szanse na opady deszczu były duże. Mimo to większość stawki optymistycznie podeszła do zaistniałej sytuacji i podobnie jak Rafał z Danielem wybrali opony typu slick. Około południa w odsłoniętych miejscach pojawił się suchy asfalt, ale w Zielonym Piekle znajduje się kilka zdradliwych sekcji, do których słońce nie dociera przez cały dzień. Doświadczenie obu kierowców zebrane podczas jazd turystycznych zaprocentowało pewną jazdą w trakcie pierwszego stintu i pozwoliło na zabezpieczenie 10 pozycji na 19 samochodów w klasie.

  Po zjeździe do boksów ekipa Keeevin Racing wykonała bardzo szybki pitstop, a kierowcy w międzyczasie zamienili się miejscami. Na torze zrobiło się trochę więcej przestrzeni, a warunki poprawiły się na tyle, że Daniel mógł przyspieszyć. W połowie przedostatniego okrążenia zapaliła się kontrolka rezerwy paliwa, ale dzięki zmianie strategii i rozważnej jeździe biało-niebieska Megane dotarła bezpiecznie do mety wyścigu.

   To było fantastyczne przeżycie! Przez cały weekend realizowaliśmy nasze założenia w stu procentach. Niestety podczas mojego przejazdu pojawiło się kilka żółtych flag i dlatego nie udało się wykręcić nawet jednego czystego okrążenia. Mimo to moje tempo pozwoliło zabezpieczyć 10 pozycję w klasie, a świetna jazda Daniela umocniła nas w tym miejscu w tabeli. O tym, jak trudny był to wyścig, może świadczyć fakt, że na metę dojechało tylko 116 ze 165 samochodów zgłoszonych do wyścigu, a my uzyskaliśmy wynik lepszy niż wielu bardziej doświadczonych kierowców. Serdeczne podziękowania należą się Danielowi za możliwość startu jego samochodem, mojej żonie Ani za wsparcie oraz Keeevin Racing za świetną obsługę i pomoc przed, a także w trakcie wyścigu. Nie możemy również nie wspomnieć o KAJTOPHOTO.com, który zawsze dba o nasze materiały foto-video oraz Nring.pl, który promuje Polaków startujących na Ringu.

  Rafał Gieras powróci za stery Leona TCR już 14 września podczas treningów na Torze Poznań, by przygotować się do ostatnich dwóch wyścigów sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *