Przejdź do treści

Pierwsze kilometry sezonu 2023

  Zespół SPEC-CAR RACING wziął udział w ostatnim treningu Automobilklubu Wielkopolskiego przed rozpoczynającym się sezonem Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwsze kilometry przejechane w 2023 roku okazały się absolutnie niezbędne, aby wyeliminować niedociągnięcia konstrukcji oraz zapoznać się z charakterystyką hiszpańskiej bestii na poznańskim asfalcie.

  Ostatnie tygodnie w SPEC-CAR RACING upłynęły pod znakiem zintensyfikowanych prac nad przygotowaniem broni na nowy sezon wyścigowy. Leon Cupra TCR przeszedł gruntowną przebudowę w zakresie blacharsko-lakierniczym, otrzymał nowy body kit, deskę rozdzielczą, koła, pasy i fotele. Na nowo położona została również powłoka lakiernicza. Niestety jak to zwykle w motorsporcie bywa, opóźnienia w łańcuchu dostaw spowodowały, że na tor musieliśmy wyjechać samochodem bez oklejenia, a sam wyjazd do Poznania stał pod znakiem zapytania do ostatniej chwili.

  Prace nad przygotowaniem auta w krakowskiej siedzibie zespołu trwały całą noc aż do wczesnych godzin porannych. Po sześciu godzinach jazdy dotarliśmy do celu mocno spóźnieni. Samochód niemal od razu zwrócił uwagę całego paddocku, a zespół w pośpiechu zabrał się do pracy. W związku z bardzo ograniczonym czasem na jazdę kierowcy podjęli decyzję, że najważniejsze są w tym momencie kilometry przejechane przez Rafała, a Damian zasiądzie na prawym fotelu i na bieżąco będzie monitorował zachowanie auta oraz tempo Rafała. W akompaniamencie startujących samolotów na lotnisku Ławica, kierowcy SPEC-CAR RACING wyjechali na pierwsze okrążenie w sezonie 2023.

  Niestety radość z wyjazdu szybko rozwiało zderzenie z rzeczywistością. Pomimo że Seat Leon Cupra TCR jest zbudowany w pełni zgodnie z homologacją klasy TCR, to okazał się prawdopodobnie głośniejszy niż samoloty Boeing startujące z pobliskiego lotniska i po niewiele ponad godzinie musieliśmy przerwać jazdę. Pozytywną informacją jest to, że problemy zgodności z przepisami Toru Poznań pojawiły się na kilka tygodni przed pierwszą rundą WSMP i mamy dużo czasu, żeby je rozwiązać.

  Nie bacząc na przeciwności, optymistycznie patrzymy na najbliższe miesiące. Większość mankamentów w aucie została już wyeliminowana, a pozostałe nie stanowią większego problemu. Zespół jest zmotywowany i gotowy do podjęcia walki w WSMP 2023. Do zobaczenia na pierwszej rundzie!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *