Przejdź do treści

SPEC-CAR RACING odsłania karty

  Damian Lempart oraz debiutant w wyścigach płaskich – Rafał Gieras będą tworzyć duet kierowców zespołu SPEC-CAR RACING w sezonie 2023. Obaj nie ukrywają ambicji do walki o najwyższe cele. Połączenie doświadczenia ze świeżością powinno zaowocować świetnymi wynikami.

  Zespół wystartuje w wyścigach długodystansowych samochodem Seat Leon Cupra TCR. O ile dla Rafała będzie to absolutny debiut, to dla Damiana jest to przesiadka o co najmniej klasę wyżej z pucharowego Mini Coopera. Zawodnicy zapowiadają zaciętą walkę o zwycięstwa nie tylko w Mistrzostwach Polski. Jeśli tylko pojawi się możliwość, to z pewnością wystartują w innych seriach wyścigowych na terenie Europy. 

  Damian Lempart to sportowiec, który zaczął swoją przygodę z motorsportem w pełni od simracingu, osiągając sukcesy m.in. w postaci rekordów świata w próbach czasowych, finałach GT Academy, aby później przełożyć wirtualne sukcesy na realny tor wyścigowy, zdobywając m.in. Mistrzostwo Polski w monomarkowym pucharze Super S Cup. Damian również z powodzeniem i sukcesami pracuje jako trener dla kierowców na wielu szczeblach zaawansowania sportu samochodowego, a jednym z jego podopiecznych jest Rafał Gieras.

  Damian Lempart: Przyszły rok zapowiada się niezwykle obiecująco! Wraz z końcem przygody w pucharze Super S Cup, którą udało się zamknąć dwoma tytułami w ciągu trzech sezonów startów, czas na nowe wyzwania – tym razem za kierownicą Cupry TCR. Jesteśmy już poza obsadą pucharową, więc też na mnie będzie spoczywało dużo więcej obowiązków z zakresów organizacyjnych, administracyjnych i także technicznych. Śmiało mogę powiedzieć, że sporo prac przygotowawczych rozpoczęliśmy już od listopada. Wszystko to robimy, aby jednak wystartować jak najlepiej razem z Rafałem. Jestem wdzięczny całemu zespołowi SPEC-CAR RACING za zaufanie. Wierzę, że zamienimy to w wiele sukcesów na tle sportowym i nie tylko.

  Rafał Gieras będzie debiutował w wyścigach w sezonie 2023. Umiejętności i doświadczenie zdobywał do tej pory m.in. na północnej pętli Nürburgring, gdzie przejechał już ponad 150 okrążeń za kierownicą samochodów takich jak Hyundai i30N, Renault Clio RS, czy Volkswagen Scirocco R. Podczas treningów z Damianem pokazał się z bardzo dobrej strony, a ten dostrzegając potencjał zawodnika, postanowił dołączyć do projektu SPEC-CAR RACING.

  Rafał Gieras: Przyszły rok będzie zdecydowanie wyjątkowy, zaczynam przygodę z profesjonalnymi wyścigami samochodowymi. Zakup samochodu, wejście do świata motorsportu i to jeszcze z takim autem jakim jest Cupra TCR jest początkiem spełniania marzeń. Sezon 2023 będzie to mój pierwszy sezon startowy więc dla mnie jako debiutanta wszystko jest nowe, tym bardziej cieszę się, że mamy w Naszym zespole Damiana, który ze swoim sporym już doświadczeniem jest dużym wsparciem w całym przedsięwzięciu. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie walczyć i osiągać najwyższe założone cele. 

  Nadchodząca rywalizacja w WSMP zapowiada się bardzo pracowicie dla duetu Gieras-Lempart. Aby być na bieżąco z poczynaniami zespołu zapraszamy od śledzenia mediów społecznościowych.

  Facebook SPEC-CAR Racing
  Instragram SPEC-CAR Racing

  Fot. kajtophoto.com